Ekspresowe osuszanie zalanych pomieszczeń

By in
No comments

Zalanie domu to koszmar każdego posiadacza. W szczególności, kiedy woda zalewa pomieszczenia i grozi zniszczeniem elementów konstrukcyjnych budynku. W takiej sytuacji kluczowa jest szybka i skuteczna reakcja, która pozwoli na opanowanie sytuacji.

Warto znać kilka głównych informacji na temat osuszania domu po zalaniu, aby wiedzieć, co zrobić w sytuacji awarii.
Osuszanie domu po zalaniu – dlaczego jest to takie ważne?
Zalanie domu to sytuacja, która wymaga natychmiastowej reakcji. Woda, która zalewa pomieszczenia, może zmarnować elementy wyposażenia a także prowadzić do deformacji elementów konstrukcyjnych. Przy tym, wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni oraz grzybów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Stąd też, osuszanie domu po zalaniu jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa oraz zdrowia ludzi, oraz dla minimalizacji strat materialnych.
Jak przebiega proces osuszania domu po zalaniu?
Proces osuszania domu po zalaniu składa się z kilku etapów. Na początku, przeprowadzana jest lokalizacja wycieku. To na jej podstawie określa się, jakie elementy konstrukcyjne uległy zalaniu i jak długo trwało zalanie. Następnie, przystępuje się do usuwania wody z pomieszczeń. Można to zrobić na kilka sposobów – za pomocą specjalnych pomp lub ręcznie, przy użyciu wiadra i mopa. Ważne jest, aby w pierwszych godzinach po zalaniu wyeliminować z pomieszczeń jak najwięcej wody, co ograniczy szkody.
Kolejnym etapem jest usunięcie wilgoci ze ścian oraz podłóg. W tym celu używa się rozmaite osuszacze powietrza, które usuwają wilgoć z powietrza a także z materiałów budowlanych. Odpowiednie osuszanie pomieszczeń oraz materiałów to kluczowe zadanie w procesie osuszania domu po zalaniu. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia, takie jak osuszacze powietrza, osuszacze ścian, osuszacze podłogowe, oraz osuszacze z wykorzystaniem technologii podciśnieniowej.
Jeśli konieczne jest osuszanie podłogi, używa się osuszanie podposadzkowe, czyli proces, w którym wilgoć usuwana jest z izolacji podłogi. Osuszanie podposadzkowe daje możliwość uniknąć konieczności ucięcia części podłogi a także zamiany izolacji.

Zobacz także: wyciek.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz