Jak działają folie grzewcze na podczerwień?

By in
No comments

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Dobrym wyjściem w tej kwestii jest użycie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je używać w bardzo wielu miejscach, np jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze charakteryzują się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie ogół jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, nawet o ile nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to wciąż możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to więc przede wszystkim oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest dokładnie w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo łatwe. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci niedużych drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii tylko w kierunku podłogi, co sprawia że ogrzewanie tego typu jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a równocześnie ich trwałość to wręcz kilkadziesiąt lat. Raz ułożone np. pod panelami podłogowymi lub glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i w każdej chwili ciepłe stopy. Można je obsługiwać też w wielu innych konfiguracjach, na przykład. jako ogrzewanie ścienne.

Zobacz więcej: folie grzewcze.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz