Jak przebiega cięcie betonu?

By in
No comments

Beton jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Odznacza go wysoka trwałość, jak też zdolność osiągania każdego kształtów. Jest to jednakże materiał bardzo twardy, który jest nieprosty w obróbce.

Należy zaznaczyć, że cięcie i wiercenie w betonie wymaga stosowania profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do pracy z materiałami o sporej twardości i odporności mechanicznej.
Obróbka betonu – co należy mieć świadomość tego na ten temat?
Obecnie do cięcia betonu stosuje się tarcze diamentowe, które odróżniają się bardzo dobrą skutecznością. Uprzednio stosowano tarcze korundowe, jednak ich zużycie było znaczne. Diament jest znacznie twardszy niż korund, dzięki czemu praca jest wydajniejsza. Stosowanie techniki, jaką jest diamentowe cięcie betonu, pozwoliło na zwiększenie tempa prac budowlanych oraz obróbkę materiałów o znacznej grubości. Dzięki tarczom diamentowym możliwe jest tworzenie a także powiększanie otworów drzwiowych i okiennych. Realizowane są również prace pozwalające na poprowadzenie instalacji gazowej oraz elektrycznej. Za pomocą przecinarek lub wiertnic diamentowych realizowane są też wnęki na kaloryfery oraz na instalacje tj. puszki elektryczne. Jak się więc okazuje, cięcie betonu piłami diamentowymi w znaczącym stopniu zwiększa sposobności zastosowania betonu, ponieważ dzięki nim jego obróbka jest znacznie szybsza oraz prostsza. Należy też dodać, że podczas wiercenia dziur oraz cięcia betonu wytwarzane są bardzo duże ilości pyłów. Dlatego stosowane są różnorakie techniki, które ograniczają występowania tego zjawiska, tj. cięcie na mokro.

Zobacz również: piła linowa diamentowa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz