Maty grzewcze pod prysznic

By in
No comments

Jeżeli chcemy pozyskać wysoki komfort termiczny w łazience, to na 100 procent warto postawić na elektryczne ogrzewanie podłogowe, które może być stosowane też w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem wymaga wykorzystania należycie dobranych mat, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a więc gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa.
Maty grzewcze przeznaczone do łazienek – co warto mieć świadomość tego na ich temat?
Na początku należy podkreślić, że aktualnie producenci oferują szeroki wybór różnorakich mat grzewczych, a zatem również w tych wykorzystanych do stosowania pod wanną czy także brodzikiem.

Mata grzewcza pod wanna powinna charakteryzować się natomiast świetnymi parametrami zarówno wytrzymałości mechanicznej jak też powinna być zaizolowana przed negatywnym wpływem wilgoci. Warto mieć na uwadze o tym, że w przypadku instalowania tego typu systemu grzewczego wykorzystuje się wylewkę samopoziomującą jak również kle, a więc jest to warstwa zabezpieczająca przed działaniem wody. Powinno się wspomnieć również o tym, że w przypadku wyboru mat trzeba zwrócić uwagę też na jej parametry związany z mocą. O ile wybieramy maty pod płytki w łazience to trzeba wybrać maty o większej mocy niż w przypadku innych pokryć podłogowych przykładowo takich jak panele winylowe. Mata grzewcza pod prysznic powinna również być w odpowiedni sposób zamontowana, a więc warto korzystać z pomocy fachowca na przykład takiego jak elektryk. Po prawidłowym montażu pozostaje nam wyłącznie użytkowanie z komfortowego ogrzewania podłogowego w łazience.

Sprawdź: Mata grzewcza pod wanna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz