Na budowie

By in
No comments

Poznań to centrum Wielkopolski i nic w tym dziwnego. To tutaj znajduje się znakomita większość firm sektora usługowego, najistotniejsze uczelnie (żeby wymienić wyłącznie prestiżowy Uniwersytet im.

Adama Mickiewicza) i wiele innych instytucji. Przechadzając się ulicami biurowych dzielnic Poznania można zadumać się nad wieżowcami, które ucieleśniają w przestrzeni miejskiej rozwój gospodarczy tego ośrodki miejskie. Jeśli zaś jest się Poznaniakiem, można w dodatku patrzeć na nie z nieukrywaną dumą.
Jednak polecam przy tym pamiętać, że żeby wszystkie te inwestycje mogły być zrobione, niezbędna była specjalistyczna i staranna kontrola nad ichniejszym przebiegiem, która jest finansowana z dwóch źródeł: z kieszeni współudziałowca inwestycyjnego oraz dodatkowo z pieniędzy publicznych, przede wszystkim samorządowych. Nadzór inwestorki to z całą pewnością ten rodzaj nadzoru, w którym największy interes ma inwestor, dlatego nacisk jest położony na realizację tworzenia i poszczególnych ich etapów w odpowiednich terminach, zastosowanie przez podwykonawców wyznaczonych materiałów – istnieje ryzyko, że podwykonawca zechce na materiałach oszczędzić, pogarszając jakość naszej inwestycji.
Taki inwestor zastępczy Poznań powinien znać na tyle rewelacyjnie, żeby zorientować się ustawowych, geologicznych i biznesowych uwarunkowaniach związanych z inwestycją. W innym wypadku ma możliwość nie spełniać wystarczająco z ogromnym skutkiem swojego zadania, co ma możliwość narazić inwestora na straty.
Jednak jeszcze ważniejsze niż zyski dewelopera czy współudziałowca inwestycyjnego jest bezpieczeństwo ludzi przebywających na co dzień w budynkach. Z tego powodu nadzór budowlany Poznań finansuje z własnych środków, a zadanie zapobiegania katastrofom budowlanych spoczywa na właściwym urzędzie nadzoru budowlanego.
Polecamy: inwestor zastępczy Poznań.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz