Ochrona to podstawa

By in , ,
No comments

O tym w jaki sposób istotne jest przestrzegania zasad BHP nie należy nikogo przekonywać. Właśnie świadomość zarówno pracodawców w jaki sposób i pracowników rośnie, wobec czego zagadnienie ten przestaje być problemem.

Należy natomiast pamiętać, że samo Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie jest priorytetową bardzo ważną rzeczą. Należy pamiętać, że priorytetowo odzież ochronna powinna być stosownej jakości. Dlatego także polecam zastanowić się, czy opłaca się nabywać najtańsze rękawice robocze (tzw. „wampirki”), które najprawdopodobniej przetrwają maksymalnie jeden dzień, czy lepiej wyłożyć nieco większe pieniądze na zakup rękawic nitrylowych.

W ogólności, ochrona rąk jest bardzo bardzo ważna. żadna osoba nie pragnie doznać jakiegokolwiek uszczerbku, jednakże to w tej chwili przy rękach problemy są największe. I tak, przede wszystkim należy wystrzegać się pracy w jakichkolwiek rękawicach używając wszelkiego rodzaju wiertarek czy młotów udarów. Z drugiej strony, spawacz nie może chodzić w zwykłych, syntetycznych rękawicach, bo te spalą się szybciej niż zostały nałożone. Dla spawacza trzeba zakupować wyłącznie rękawice skórzane, bo te, jako jedne z nielicznych, de facto chronią przed gorącymi odpryskami i innymi niebezpiecznymi rzeczami.

Mając na uwadze rosnącą znajomość przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, część pracodawców i przedsiębiorców zapomina o tym, w jaki sposób bardzo ważna jest ochrona rąk. Dlatego również warto mieć na uwadze i przypominać (albo własnymi siłami dbać) o odpowiednich rękawicach i wszystkich uwarunkowaniach pracy na danym stanowisku. Pomoże to zachować bezpieczeństwo dla wszystkich.

Źródło: ochrona rąk.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz