Uprawnienia budowlane – dla kogo?

By in
No comments

Jeśli chcemy zwiększyć własne szanse na podwyżkę czy też dostanie lepszej pracy to na 100 procent warto inwestować w swój rozwój, a zatem uzyskiwać nowe kwalifikacji oraz kompetencje. Należy wspomnieć o tym, że uprawnienia budowlane wydawane są w postaci wyborów komisji kwalifikacyjnej polskiej izby Inżynierów Budownictwa po pozytywnym zdaniu obu części egzaminu.
Egzamin na uprawnienia budowlane – na co zwrócić uwagę?
Głównie trzeba zaznaczyć że uprawnienia w branży budowlanej to zyskanie nowych kompetencji, a przede wszystkim sposobności samodzielnego wykonywania prac technicznych w budownictwie w zakresie projektowania albo kierowania robotami budowlanymi.

Jednak aby podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane, powinno się spełnić wymogi, które zawarte są w przepisach prawa budowlanego, a które dotyczą dobrego tytułu zawodowego kierunkowego jak również odbycia odpowiednio długiego stażu w branży budowlanej. O ile kandydat spełnia te warunki, to wówczas może zapisać się na sesje egzaminacyjną, takie sesje odbywają się dwie razy w roku. Warto pamiętać o tym, by przygotować się do takiego egzaminu korzystając między innymi z firm szkoleniowych, które udostępniają swoim klientom bazy aktualnych pytań pojawiających się na kolejnych sesjach egzaminacyjnych. Warto mieć na uwadze też o tym, że uprawnienia budowlane dzielą się na 2 podstawowe kategorie, a mianowicie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi a także do projektowania. W ich obrębie wyróżnia się jeszcze szereg specjalności, a zatem powinniśmy wybrać również specjalność w zakresie której chcemy dostać uprawnienia.

Zobacz: uprawnienia budowlane.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz