Uprawnienia w branży budowlanej

By in
No comments

Nieustannie dużym zainteresowaniem cieszy się praca w budownictwie. Z całą pewnością jest to praca, która daje bardzo duże możliwości, dlatego jest bardzo dużo chętnych. Warto dodać natomiast o tym, że naszą atrakcyjność na rynku pracy, jak też awans w biznesie budowlanej, mogą nam zagwarantować uprawnienia budowlane.

Powinno się jednakże spełnić kilka warunków, ażeby przystąpić do egzaminu, który umożliwia zyskanie certyfikatu uprawniającego do samodzielnego wykonywania prac technicznych w budownictwie.
W jaki sposób można dostać uprawnienia w biznesie budowlanej?
Aby zyskać uprawnienia budowlane, które wydawane są przez odpowiednią komisję kwalifikacyjną polskiej izby Inżynierów Budownictwa w postaci decyzji administracyjnej, czyli certyfikatu, który uprawnia do wykonywania poświęcając własny czas prac technicznych w budownictwie, które mogą być związane z projektowaniem albo też prowadzeniem robót budowniczych, trzeba spełnić kilka głównych założeń. Te wymogi zawarte są w przepisach prawa budowlanego, a dotyczą tytułu zawodowego kierunkowego lub pokrewnego, jak też odbycia praktyki w biznesie budowlanej, w zakresie przygotowywania projektów budowlanych, jak także pracy przy robotach budowlanych, w współzależności od wybranej specjalności. Powinniśmy być świadomym, że uprawnienia budowlane dzielą się na dwa główne rodzaje, a mianowicie projektowanie oraz prowadzenie robót budowlanych. W obrębie tych dwóch rodzajów odróżnia się specjalności, tj. konstrukcyjno-budowlana, architektoniczna, instalacyjna, inżynieryjna, na którą składa się między innymi specjalność mostowa.

Więcej informacji na stronie: uprawnienia budowlane.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz