Jaki kominek wybrać do mieszkania?

By in
No comments

Zdecydowanie coraz więcej osób chce cieszyć się ciepłem bijącym od płomieni ognia w kominku. Na rynku Istnieje sporo dostępnych rozwiązań, zarówno dla domów jak i mieszkań. Ostatnio szczególną popularnością cieszą się biokominki.

Jest to rodzaj ekologicznych kominków, w których wykorzystuje się specjalne paliwo. Ogromną zaletą kominków ekologicznych jest brak dymu a także bardzo łatwy montaż, który nie wymaga połączenia z szybem wentylacyjnym. W związku z tym biokominki można stosować w mieszkaniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się piece wolnostojące, które można przemieszczać w którekolwiek miejsce.
Kominki – co jeszcze powinno się wiedzieć na ich temat?
Aby móc cieszyć się ogniem z kominka, niezbędny jest wkład kominkowy. Wkłady kominkowe najczęściej są żeliwne lub stalowe. Dostępne są również wkłady wodne, które umożliwiają podłączenie do systemu ogrzewania mieszkania lub domu. Wkłady do kominów mają kształt paleniska i muszą być podłączone do systemu kominowego, czyli do wylotu spalin. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do wylotu spalin, wówczas możemy zastosować kominki elektryczne. Są to kominki, które imitują płomienie, do złudzenia przypominając prawdziwy ogień. Z całą pewnością przypadną do gustu wielbicielom kominków, którzy nie mogą korzystać już z tradycyjnych rozwiązań. Wrażenie ognia w kominkach elektrycznych wytwarzane jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, między innymi mgły wodnej, ultradźwięków a także diod LED. Choć kominki elektryczne pełnią w domu głównie funkcję dekoracyjną, to też wytwarzają ciepło.

Warto zobaczyć: wkłady kominkowe powietrzne.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz