Pellet – sklep

By in
No comments

Jeżeli w naszym domu jest system grzewczy, w którym wykorzystuje się opał granulowany, taki jak pellet, to powinniśmy pamiętać o tym, by wybierać wyłącznie produkty najwyższej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Trzeba pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy także kleju.
Wydajne materiały opałowe – co powinno się wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który odróżnia się też wysoką wydajnością, Dlatego tak chętnie stosowany jest w różnych piecach.

Należy jednak pamiętać o tym, że powinien on pochodzić wyłącznie ze przetestowanego źródła. Dlatego też warto skorzystać na przykład ze sklepów on-line, które we własnejej ofercie posiadają jedynie opały wysokiej jakości pochodzące od przetestowanego oraz doświadczonego producenta. W dodatku, pellet powinien charakteryzować się również określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a więc wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą między innymi poziomu wilgotności, niemniej jednak też zawartości popiołu czy innych dodatków. Jeśli te parametry utrzymywane są na najlepszym niskim poziomie, to wtedy jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa dosłownie znaczne powierzchnie. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że w przypadku pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z rozterkami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Zobacz: pellet drzewny.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz