Rośliny ozdobne w ogrodzie

By in
No comments

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, ale również gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z rodziną a także przyjaciółmi. Natomiast by rośliny dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, należy wziąć pod uwagę ich oczekiwania dotyczące gleby czy wymaganej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny proste w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w stosownej porze roku, by rosły i wspaniale kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do niemal dwóch metrów wysokości. Przy tym, może być szeroka dosłownie na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i na prawdę często jest wykorzystywana do zaprojektowania żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, niemniej jednak kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Wspaniale kwitnącą rośliną jest również Budleja trójkolorowa, która osiąga dosłownie dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają nawet do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, dosłownie do września. Nie ma dużych zaleceń glebowych, niemniej jednak powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeśli mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze własnego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to również roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Polecamy: Hortensja polar Bear.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz