Zalety ogrzewanie podłogowego frezowanego

By in
No comments

Jakiś czas temu zdecydowanie coraz więcej osób skłania się ku nowym rozwiązaniom w zakresie ogrzewania domu. Systemy grzewcze z zastosowaniem kaloryferów są zastępowane przez ogrzewanie podłogowe. Jest to ogrzewanie oparte na umieszczonych w podłodze rurkach odprowadzających ciepło do wnętrza pomieszczenia.

Aby zwiększyć wydajność systemu zalecane jest stosowanie materiałów dobrze przewodzących ciepło, takich jak wylewka anhydrytowa czy pianobeton. Najnowszym osiągnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które może być z powodzeniem stosowane zarówno w budynkach dopiero powstających jak i zamieszkałych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – na czym polega?
W przypadku instalacji ogrzewania podłogowego tradycyjnymi metodami niezbędne jest skuwanie posadzek. Po tym etapie następuje rozłożenie rurek i użycie wylewki. Cały proces jest zatem długi i wymaga prac budowlanych, które prowadzone w zamieszkałych budynkach są zwyczajnie uciążliwe. Uniknięcie tych kłopotliwych sytuacji stało się możliwe dzięki czynności, jaką jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Frezowanie polega na wycinaniu w posadzce tuneli, w których umieszcza się rurki systemu grzewczego. Tak przygotowany system grzewczy podłącza się do źródła zasilania. Nie trzeba zatem skuwać podłóg, co stanowi dużą oszczędność czasu i większy komfort dla domowników. Co najważniejsze, ogrzewanie podłogowe frezowane montowane jest znacznie szybciej niż w sytuacji rozwiązań tradycyjnych. Nie sprawia też powstawania bałaganu, który jest nieodłączną częścią skuwania posadzek i ponownego ich wylewania.
Sprawdź również informacje na stronie: ogrzewanie podłogowe frezowane.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz