Pożyczka prywatna

By in
No comments

O ile potrzebujemy szybko gotówki na dowolny cel, bardzo często udajemy się do banku. Jednakże uzyskanie kredytu albo innej formy wsparcia finansowego ze strony banku jest trudne i wymaga spełnienia wielu formalności oraz wytycznych. Głównie instytucje bankowe skrupulatnie sprawdzają każdego klienta, weryfikując wpisy o jego zdolności kredytowej w różnych instytucjach.

Alternatywnym rozstrzygnięciem jest prywatna pożyczka, czy pożyczka udzielana przez prywatnego współudziałowca inwestycji, a więc nie instytucję bankową czy pozabankową.
Na czym polega prywatna pożyczka?
Warto zacząć od tego, że pożyczki prywatne udzielane są przez prywatnych inwestorów, którzy wsparcia finansowego udzielają ze środków własnych. Zazwyczaj ubieganie się o taką pożyczkę nie wiąże się z gromadzeniem dokumentacji, jak też odbywa się przy minimalne formalności. Co nie oznacza, że nie należy spełniać żadnych warunków. Zazwyczaj są to natomiast warunki podstawowe, tj. pełnoletność, obywatelstwo polskie a także ważny dokument tożsamości, który daje możliwość na podpisanie ważnej umowy pożyczkowej. Warto mieć na uwadze jednakże, że bez względu na rodzaj pożyczki powinniśmy uświadomić sobie, że o ile zbyt pochopnie podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zadłużenia, to bardzo być może nie będziemy w stanie go terminowo spłacać, a to nieodzownie wiąże się z odsetkami karnymi, a nawet uruchomieniem windykacji. Właśnie dlatego jeśli interesuje nas pożyczka prywatna, musimy w sposób obiektywny wycenić własne sposobności finansowe, by móc ją w terminie spłacić.

Zobacz więcej: pożyczka prywatna w Gdańsku.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz