Ubezpieczenie auta za granicą

By in
No comments

Jeśli pracujemy lub także mieszkamy w Szwajcarii i jesteśmy zainteresowani kupnem samochodu, to powinniśmy uprzytamnić sobie, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii jest obowiązkowe, jeżeli mówimy o OC, czyli ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. A przy tym, umowa takiej polisy powinna być zawarta przed odebraniem auta z salonu albo też od poprzedniego posiadacza.
Co warto mieć świadomość tego na temat ubezpieczenia auta za granicą?
Powinniśmy mieć świadomość, że w większości krajów Unii Europejskiej obowiązują podobne zasady, które mówią o tym, że obligatoryjnym rodzajem ubezpieczenia auta jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które w sytuacji wypadku czy także kolizji pokrywa nie tylko i wyłącznie koszty szkód materialnych, niemniej jednak także jest związane z zdrowiem osoby poszkodowanej.

Warto dodać o tym, że ubezpieczenie auta w Szwajcarii to nie tylko i wyłącznie obowiązkowe OC, niemniej jednak też szeroki wybór ubezpieczeń dobrowolnych. Jeśli więc potrzebujemy profesjonalnej pomocy w zakresie spełnienia formalności dotyczących zawarcia umowy polisy OC albo także pragniemy dokupić ubezpieczenie dodatkowe, to na 100 procent warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które oferują w głównej mierze doradztwo w tym zakresie. Warto pamiętać także o tym, że ubezpieczenie auta w Szwajcarii wymaga od nas przedstawienia niezbędnych dokumentów, takich między innymi jak dowód podpisania polisy OC, jak również przedstawienie obowiązującego przeglądu auta, które dopuszczają je do ruchu. Do zawarcia umowy OC potrzebne będą nam dokumenty takie jak dowód rejestracyjny pojazdu.

Zobacz więcej: ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz