Wycena aktuarialna – usługi

By in
No comments

Firmy specjalizujące się w usługach takich jak wycena finansowa oferuję swoje usługi na rzecz zakładów ubezpieczeń, przedsiębiorstw, spółek oraz instytucji. Trzeba zaznaczyć, że biuro aktuarialne para się między innymi wyceną rezerw na świadczenia pracownicze, a więc np na emerytury oraz renty, nagrody jubileuszowe, gratyfikacje, jak też świadczenia medyczne dla pracowników.
Profesjonalna wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Wyceny finansowe a także aktuarialne wykonywane są przez doświadczonych aktuariuszy, którzy mają do dyspozycji najnowsze rozwiązania, które pozwalają nie tylko na wykonywanie rzetelnych raportów aktuarialnych oraz majątkowych, niemniej jednak też na maksymalne skrócenie czasu wykonania takiej usługi.

Warto dodać o tym, że do kluczowych usług takich firm należy w głównej mierze wycena przedsiębiorstwa, która potrzebna jest w przypadku przykładowo transakcji kupna lub sprzedaży firmy, jak też jej podział albo również łączenia. Taka wycena jest potrzebna również w przypadku procesów cywilnoprawnych albo toczącego się procesu upadłościowego albo likwidacyjnego firmy. Podobnie jak firmy wyceniane są także spółki, ta wycena potrzebna jest między innymi w przypadku, jeżeli planujemy fuzję spółek. Wyceniane są kompletne firmy oraz spółki, jak także ich zorganizowane części. Ponadto wycena aktuarialna tyczy się także usług takich ocena pracowniczych planów kapitałowych, wycena instrumentów inwestycyjnych, wycena wartości niematerialnych oraz prawnych, analiza projektów finansowych, jak również testy na utratę wartości aktywów.

Polecamy: wycena przedsiębiorstwa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz