Wygodne i bez wychodzenia z domu – otwórz konto przelewem

By in , ,
No comments

Kontrahentom już nie wystarczy fakt, że mogą założyć konto przez stronę www banku. W bardzo wielu przypadkach samo otwarcie następuje przez stronę www, jednakże aby dostać pełną użyteczność klient musi podpisać umowę z bankiem, przeważnie w egzystencji kuriera.

W całości inne jest konto bez kuriera, do którego otwarcia nie jest konieczne spotkanie z kimś, kto prześle dokumenty, zweryfikuje naszą tożsamość spisując dane z dowodu osobistego oraz potwierdzi podpisanie dokumentów. Nowoczesne banki proponują swoim kontrahentom: otwórz konto przelewem.

Jak to funkcjonuje? Początek jest tożsamy jak w przypadku otwierania kont w bankach z udostępnioną obsługą internetową. Klient zakłada konto, podaje swoje podstawowe dane, wyraża różnorakie zgody, w tym na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie przez bank wiadomości, po czym otrzymuje na podany adres mailowy albo SMS-em dane, potrzebne do zalogowania na konto internetowe.

Niektóre banki pozwalają na zalogowanie dopiero po podpisaniu dokumentów, ponieważ specjalny kod do logowania do usług bankowości internetowej wchodzi w skład dokumentów, przesłanych przez bank kurierem. Skoro tutaj nie ma przesyłania dokumentów, klient musi się zweryfikować w inny metodę. Wystarczy, że z innego konta w innym banku, które jest założone na niego, dokona przelewu na jakąś kwotę i w ten sposób zweryfikuje własne dane oraz dodatkowo uruchomi własne nowe konto. Konto bez opłat, co przy cały czas wprowadzanych opłatach bankowych, posiada z całą pewnością dla klientów bardzo duże znaczenie.

Sprawdź: konto bez kuriera.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz