Umowa z fotografem

By in
No comments

Wyszukiwania fotografa okolicznościowego przenigdy nie powinny być odkładane na finalną chwilę. Bo dzisiaj pomimo tego, że każdy dysponuje dobrej jakości aparatem cyfrowym, to jednakże dużo częściej wynajmuje się fotografów, ażeby ci upamiętniali istotne dla nas uroczystości czy okoliczności.

Tak na przykład wykonywana jest fotografia weselna Bydgoszcz. Wesele jest taką imprezą, gdzie fotograf i kamerzysta są obowiązkowymi elementami i szukanie tych najlepszych zaczyna się na długo przed planowanym terminem uroczystości.
Wynika to z tego, że wielu narzeczonych rezerwuje terminy swoich ślubów wręcz dwa lata do przodu. Jeżeli już wyłącznie posiadają ustalona datę ślubu, to od razu rezerwują również fotografa. Jeżeli już tylko wiedzą, jaki jest najlepszy fotograf ślubny w okolicy, to od razu się do niego udają i rezerwują wybrany termin. W ten sposób kalendarz fotografa może się zapełnić na wiele miesięcy do przodu. A niestety, o ile podejmie się on obsługi jednej imprezy, to na drugiej już się nie pojawi, bo zwyczajnie nie da rady. Dlatego, jeżeli już przyszłym małżonkom zależy na tym, aby ichniejszym pamiątkowe zdjęcia ślubne wykonał wybrany fotograf, to powinni wynająć go dużo poprzednio. Podpisanie z nim umowy i wpłacenie niewielkiej zaliczki daje im zapewnienie, że taki fotograf na pewno pojawi się u nich na ślubie i nie zapomni o przyjętym zleceniu. Dla niego także będzie to czytelny znak na to, że w danym terminie posiada już co robić i na ten dzień nie będzie przyjmował innych zleceń. W przypadku fotografii z innych uroczystości możliwości są nieco większe.
Polecamy: zdjęcia ślubne.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz