Ciekawostki ze świata

By in
No comments

Sieć jest taką przestrzenią, gdzie w zasadzie prawie każdy ma możliwość prezentować swoje poglądy i przekonania. Nie musi w tym celu posiadać własnej witryny, bo w sieci istnieje wiele stron, gdzie można wypowiadać się na kwestie w różnorakich tematach.

Nie posiada wówczas znaczenia, czy przedstawimy się jako Jacek Barciak, czy za radą jakiegoś niewiele zrozumiałego pseudonimu. To nie będzie miało znaczenia. Istotne jest jednakże to, że na nasz wpis ma możliwość zareagować znacząca ilość ludzi. Wśród nich na pewno wyszukają się tacy, którzy będą popierać nasze zdanie i tacy, którzy w całości je zanegują.
Bo Internet jest rewelacyjnym miejscem do prowadzenia dyskusji światopoglądowych. Tutaj ludziom dużo łatwiej przychodzi wypowiadanie własnych zdań. Dużo łatwiej niż w realnej rzeczywistości. O ile ani jedna osoba nie jest w stanie ich rozpoznać, to łatwiej jest im mówić o tym, jakie znaczenie ma dla nich geopolityka czy jaki mają stosunek do seksu oralnego. W sieci dużo łatwiej mówi się o poglądach kontrowersyjnych i takich, które nie należą do popularnych. Bycie anonimowym sprzyja także na nieszczęście fali hejtu. W sieci, jak nigdzie indziej łatwo jest kogoś obrzucać błotem i niezbyt przyjemnymi epitetami. Choć strony są kontrolowane i nadzoruje się to, co na nich jest umieszczane, to nad wszystkim zapanować się nie da. W wielu przypadkach jest tak, że kontrowersyjne wypowiedzi są promowane, bo one przyciągają uwagę. Zdecydowanie więcej osób zwróci wszakże uwagę na wpis o nienawiści do matki niż taki w którym wnikliwie objaśnia się, na czym polega geostrategia. To wynika poniekąd z właściwości ludzkiej natury.
Zobacz: Geopolityka.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz