Czy rekrutacja do policji jest trudna?

By in
No comments

Zawód policjanta cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Cyklicznie rosnące płace, wzrost zapotrzebowania na policjantów oraz sporo udogodnień, które przysługują funkcjonariuszom to tylko kilka z punktów, które zachęcają młodych ludzi do rozpoczęcia swojej ścieżki zawodowej właśnie w tym kierunku. Aby zostać kwalifikowanym funkcjonariuszem, trzeba odbyć testy do policji, ponieważ nie można dostać się tam w tej samej chwili.

Jak realnie wygląda rekrutacja do policji?
Testy do policji – 4 główne etapy rekrutacji
Chcąc zdobyć się do policji, na początku powinno się zgłosić się do odpowiednich placówek i złożyć wymagane dokumenty. Następnie wyznaczone zostaną nam poszczególne egzaminy oraz testy, które powinniśmy pozytywnie zaliczyć. Testy do policji składają się z 4 priorytetowych etapów. Mowa tutaj m.in. o teście wiedzy ogólnej, teście sprawności fizycznej, multiselect (testy psychologiczne) a także o rozmowie kwalifikacyjnej. By rekrutacja do policji zakończyła się skutkiem pozytywnym, należy z każdego z takowych testów pozyskać odpowiednią ilość punktów.
W sytuacji testu wiedzy ogólnej, maksymalny próg punktów, który można zyskać wynosi 40. Jednak w sytuacji testu sprawności fizycznej, multiselect a także w rozmowie kwalifikacyjnej, maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać z poszczególnych testów wynosi 60. Razem jest zatem do uzyskania aż 220 punktów. W przypadku, gdy testy do policji zakończą się niepowodzeniem już na samym początku, na przykład. przy testach sprawnościowych, to przysługuje nam prawo do kolejnego podejścia, lecz dopiero za 6 miesięcy.
Polecamy: rekrutacja do policji.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz