Domowe sposoby na pluskwy

By in
No comments

Ludzie błędnie sądzą, że różnego rodzaju robaki pojawiają się jedynie w brudnych, zaniedbanych pomieszczeniach. Dlatego też, gdy wynajdą je się one we własnym domu, są totalnie zaskoczeni. Tak także jest z pluskwami.

Umieją one przemieszczać się między mieszkaniami przykładowo. wentylacją czy rurami centralnego ogrzewania. Często trafiają do sypialni razem z łóżkiem czy dekoracjami kupionymi z tzw. drugiej ręki. Czasami przynosi się je do miejsca zamieszkania w torbie podróżnej, bo preferują one hotele. Jak pozbyć się pluskiew?
Można spróbować zastosować domowe sposoby na pluskwy. Najpierw powinno się zlokalizować, gdzie ukrywają się w ciągu dnia, w którym miejscu się rozmnażają. Należy sprawdzić szwy materaca lub fałdy zasłon. Te miejsca trzeba z uwagą odkurzyć. Należy też wyprać w wysokiej temperaturze wszystkie narzuty, koce i pościel. O ile te zabiegi nie wystarczą i nadal ukazują się nowe ugryzienia, nie ma przeszkód w zastosowaniu środków owadobójczych kupionych w sklepie.
Jak widać usuwanie pluskiew nie jest takie proste. Te malutkie żyjątka wciskają się w mini zakamarki i umieją przeżyć bez pokarmu wręcz dwa miesiące. Dlatego wszystkie czynności należy regularnie powtarzać i zajmuje to sporo czasu. W związku z tym zlikwidowanie uciążliwego kłopotu najlepiej zlecić fachowcom. Wystarczy znaleźć na portalach internetowych hasło pluskwa domowa dezynsekcja i wybrać interesującą nas ofertę. Profesjonaliści dysponują różnymi środkami chemicznymi a także odpowiednim sprzętem, więc szybko pozbędą się pluskiew.

Sprawdź tutaj: odpluskwianie mieszkań.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz