Ławka solarna LED

By in
No comments

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują rozwiązania ekologiczne, które wykorzystują odnawialne źródła energii, takie jak słońce. Na szczególną uwagę zasługuje fotowoltaika, czyli uzyskiwanie czystego prądu z promieniowania słonecznego. Jest to innowacyjne a także funkcjonalne rozwiązanie, które znajduje szerokie wykorzystanie.

Jest wykorzystywane między innymi w budynkach mieszkalnych, jak również komercyjnych czy w gospodarstwach rolnych. Jednak systemy fotowoltaiczne są wykorzystywane również w małej architekturze miejskiej, a najlepszym przykładem są ławki fotowoltaiczne.
Ławka solarna – co należy wiedzieć?
Ławka solarna to przyszłościowe rozwiązanie, które dobrze testuje się w zabudowie miejskiej. Natomiast takie rozwiązania są stosowane też na terenach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Powinno się podkreślić, że ławka solarna wyposażona jest w panele fotowoltaiczne, które wytwarzają energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Jest to zatem rozwiązanie, który posiada własny autonomiczny system zasilania. Ławki solarne wyróżniają się funkcjonalnością, umożliwiają ładowanie komórek, tabletów czy laptopów, ponieważ wyposażone są w gniazda USB oraz ładowarki indukcyjne. Warto także wspomnieć, że ławki solarne mogą być wzbogacone o dodatkowe moduły, tj. router Wi-Fi czy oświetlenie LED. W związku z tym można wybrać takie rozwiązania, które w danym terenie będą się najlepiej sprawdzały. Nie jest więc zaskoczeniem, że jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Zobacz również: ławka ekologiczna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz