Telemarketing – jak się chronić?

By in
No comments

Spora większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które z pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak także załatwianie codziennych spraw czy też utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Na prawdę bardzo często jednakże zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że mogą być to nie tylko numery niebezpieczne, ale również niechciane rozmowy związane np z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Dlatego też warto skorzystać z funkcjonalnych witryn internetowych, gdzie znajdziemy obowiązujące przepisy dotyczące na przykład przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał przynajmniej raz problem z nieznanym numerem, który na prawdę bardzo często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele ludzi zastanawia się, co zrobić w tak zaistniałej okoliczności, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto dodać o tym, że w takich sytuacjach bardzo często dzwonią do nas telemarketerzy, którzy pragną nam zaproponować różnorodne towary a także usługi, niemniej jednak bardzo często nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. A dodatkowo użytkownicy telefonów komórkowych powinni uświadomić sobie, że w polskim prawie że obowiązują konkretne przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo w głównej mierze wycofać przedtem udzielone potwierdzenia marketingowe. Warto więc być na bieżąco ze własnymi prawami, ażeby móc zachować się w odpowiedni sposób w sytuacji, kiedy na przykład jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Dodatkowe informacje: nieznane numery.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz