Tenis, sprzęt sportowy

By in
No comments

O profesjonalnej karierze tenisowej marzy obecnie wiele dzieciaków, których rodzice od najmłodszych lat inwestują w ten sport. Tenis jest niesamowicie kosztownym sportem, jednak nagrody dla najlepszych graczy są faktycznie wysokie. Doskonałym przykładem są chociażby polscy tenisiści, którzy na jednym turnieju umieją zarobić kilka milionów zł.

Warto więc dążyć do zostania odpowiednim tenisistą, gdyż osiągane przez was później zarobi będą realnie wyjątkowe. Na początku jednakże czeka was bardzo długa i kosztowna droga, abyście mogli stać się profesjonalnych graczem i zrobić międzynarodową karierę.
Tenis jest uważany za sport dla bogaczy, gdyż na nieszczęście wiąże się z dość sporymi wydatkami. Każda firma tenisowa bardzo chętnie zaopatrzy was w fachowy sprzęt do tenisa, który jest na nieszczęście niesamowicie drogi. Najtańsze w tym zestawie będą ubrania , a oprócz tego buty. Fachowa rakieta do tenisa to wydatek kilkuset złotych, natomiast jest to sprzęt, który dość szybko się niszczy. Profesjonalni gracze umieją dosłownie co roku wymieniać swoją rakietę tenisową, gdyż poprzedni model został już całkowicie zniszczony. Następną istotną i kosztowną kwestią jest naciąg tenisowy. Jeśli wasze dziecko trenuję grę w tenisa kilka razy w tygodniu to będziecie musieli przynajmniej raz na 30 dni wymienić naciąg w jego rakiecie tenisowej. Raz na 4 tygodnie dla prawdziwego profesjonalisty to oczywiście niedużo, gdyż zawodowcy wymieniają naciąg po każdej grze. Dla dziecka jest to natomiast wystarczająca częstotliwość, jednak wraz z wiekiem będziecie musieli wymieniać go częściej.
Źródło: marbello tenis.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz