Wózki inwalidzkie

By in
No comments

Wózki inwalidzkie są bardzo drogie, ale na szczęście NFZ refunduje coś takiego, zatem każda osoba, która potrzebuje takiego wózka, może złożyć stosowne dokumenty i w konsekwencji otrzymać dofinansowanie zakupu takiego wózka. Wózek inwalidzki potrafi kosztować wręcz kilkadziesiąt tyś. pln, zatem standardowe jest, że niewiele kogo byłoby stać na to, aby taki wózek kupić sobie własną pracą za własne pieniądze.
Tym bardziej, jeżeli chodzi o dziecko, bo przecież po jakimś czasie dziecięcy wózek należy zmienić na wózek dla osoby dorosłej i w takiej okoliczności normalne jest, że powinno się w przyszłości wydać kolejne środki finansowe.

Wózek inwalidzki elektryczny jest znacznie droższy od wózka manualnego, ale za to z całą pewnością bardziej komfortowy i nie należy wkładać siły własnych rąk, by taki wózek się poruszał do przodu. Jednakże im technologia wykonania wózka jest bardziej zaawansowana, tym jego cena bardziej wzrasta. To przekłada się na konieczność dysponowania de fakto bardzo wysoką sumą pieniędzy. Na szczęście państwo dba o takie kwestie i w tak zaistniałej okoliczności można skorzystać z możliwości pozyskania pieniędzy na zakup takiego wózka. Nie będzie to wcale takie trudne, bo takie środki finansowe dostaje się prawie że od ręki. Inwalidztwo wymagające jazdy wózkiem jest na tyle bardzo duże, że tutaj nie zachodzi tu problem z odmowami refundacji. Refundacja jest przyznawana w każdym przypadku. Zrefundowany będzie zarówno wózek inwalidzki dla dzieci, jak i ten dla osoby dorosłej. Kwota refundacji w takich okolicznościach sięga bardzo często dosłownie 100% wartości takiego wózka.
Warto sprawdzić: wózki spacerowe dla dorosłych.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz