Wycena aktuarialna firmy – usługi

By in
No comments

Z całą pewnością w znaczącej liczbie przypadków przyda nam się pomoc profesjonalnego biura aktuarialnego, które oferuje usługi tj. wycena aktuarialna, jak również finansowa. Modele współpracy zostały tak opracowane, by sprostać oczekiwaniom wręcz najbardziej wymagających klientów, a więc cała wycena może się odbywać na przykład drogą elektroniczną, co co więcej przyspiesza a także usprawnia proces.
Proces wyceny aktuarialnej – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że takie wyceny realizowane są przez licencjonowanych oraz doświadczonych aktuariuszy, którzy posiadają staranną wiedzę finansową, ale też mają bardzo duże doświadczenie, a więc wiele przygotowanych raportów.

W ramach usług wykonywana jest w głównej mierze wycena firmy, która jest potrzebna np wówczas, kiedy planowana jest transakcja kupna albo sprzedaży przedsiębiorstwa. A przy tym, takie wyceny mają również miejsce w przypadku, jeżeli część zorganizowana firmy jest łączona albo również rozdzielana. Wyceny wskazane są również w sytuacji, o ile przedsiębiorca myśli o optymalizacji podatkowej w firmie czy również toczy się proces likwidacyjny. Powinno się podkreślić, że biuro aktuarialne to nie tylko i wyłącznie wyceny przedsiębiorstw, ale również wyceny wartości prawnych a także niematerialnych, na przykład takich jak logo, marka, znak towarowy patenty czy również relacje z klientami. Dodatkowo są to usługi powiązane z oceną oraz analizą projektów finansowych modernizacyjnych czy także restrukturyzacyjnych planowanych w przedsiębiorstwie bądź również w spółce.

Źródło: wycena spółki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz