Zespół downa – stowarzyszenia

By in
No comments

Z całą pewnością warto wspierać organizacje a także stowarzyszenia, które udzielają rozbudowanego wsparcia na przykład rodzicom czy też opiekunom osobom z zespołem Downa. Powinno się wspomnieć o tym, że zespół downa wsparcie finansowe to sposobność dofinansowania działalności organizacji poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego w danym roku podatkowym.
Jak pomóc osobom z zespołem Downa?
Należy podkreślić, że zespół downa to na prawdę bardzo często występujący zespół wad, który spowodowany jest nieprawidłowościami genetycznymi, a mianowicie nieprawidłową liczbą chromosomów.

Niestety taka skaza genetyczna sprawia masowe dolegliwości, jak też niepełnosprawność intelektualną, w stopniu lekkim albo średnim, co utrudnia funkcjonowanie takim osobom społeczeństwie. Na szczęście działają organizacji a także stowarzyszenia, które udzielają wsparcia zarówno rodzicom, jak też opiekunom, którzy zajmują się dziećmi z zespołem Downa. Ich działalność statutowa polega między innymi na wydawaniu kwartalnika poświęconego tej tematyce, ale również organizują turnusy wycieczkowe czy również rehabilitacyjne. Stąd też przekaż podatek stanowi dla nas jedyną w swoim rodzaju okazję, ażeby wesprzeć finansowo te organizacje oraz stowarzyszenia, które pomagają osobom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości czy także choroby. Trzeba wspomnieć o tym, że możemy wybrać tylko organizacje pożytku publicznego, które są zarejestrowane prowadzą działalność statutową, jak również posiadają numer KRS, który powinno się umieścić w zeznaniu podatkowym, ażeby przekazać część podatku dochodowego na rzecz ich działalności.

Sprawdź: zespół downa co to.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz