Bezpieczeństwo twoich danych na dysku i w chmurze

By in , ,
No comments

 

Bezpieczeństwo w Internecie jest bardzo ważnym zagadnieniem, a nawet wyzwaniem dla wielu osób oraz instytucji działających na rynku. Zazwyczaj można w mediach usłyszeć o wyciekach poufnych danych, atakach hakerskich, które dokonują dość dużo spustoszenia w systemach informatycznych.

Z drugiej strony nastąpił gwałtowny rozwój usług oferujących przechowywanie danych w tak zwanej „chmurze”, co daje możliwość dociążyć dyski naszych domowych urządzeń. Natomiast nie posiadamy pełnego zaufania do tego rodzaju gromadzenia danych: fotografii i filmów, dokumentów i innych plików.

Bezpieczne przechowywanie danych to wielkie wyzwanie dla wszystkich tych, którzy tego rodzaju usługi oferują. Nie chodzi tutaj tylko o samo bezpieczne przechowywanie kopii ale również przekonanie użytkowników sieci Internet do takiego rodzaju gromadzenia danych. Należy ichniejszym przekonać, że jest to powszechne, bezpieczne na równi z bezpieczeństwem dysków fizycznych.

Przechowywanie danych na zewnątrz, np na dyskach zewnętrznych jest takim kompromisem wśród chmurą, a dyskiem w komputerze. Pozwala go odciążyć, a jednocześnie daje szansę na tworzenie kopii zapasowych bardzo istotnych plików, a także pozwala do nich szybki dostęp.

Przyszłościowe sposoby przechowywania danych powoli wchodzą do zwykłego użytku. Dzięki coraz lepszym zabezpieczeniom, mamy możliwość wykorzystywania nich w sposób bezproblemowy, pozwalający uniknąć podejrzeń i sugestie co do tego, że nasze dane zostaną wykradzione oraz dodatkowo wpadną w niepowołane do ich oglądania ręce.

Zobacz: bezpieczne przechowywanie danych.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz