Jak działa platforma AMP?

By in
No comments

Tworzenie stron www może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie trzeba posługiwać się kodem, by wykonać stronę www.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom użytkowanie z gotowych szablonów, które gwarantują pełną użyteczność, prócz tego za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o dobrane potrzebne nam funkcje. Jeśli jednakże zależy nam na bardzo szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych wortalach internetowych warto zapoznać się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej kluczowym zadaniem jest ułatwienie budowy stron www, które powinny cechować się głównie szybkością działania a także zoptymalizowaniem skryptu. A więc ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega jednakże pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one głównie wydajności. Ułatwieniem jest to, że większość znaczników z języka HTML jest dokładnie taka sama jak w AMP.
Co jeszcze trzeba mieć świadomość tego o AMP?
Strony tego rodzaju mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane niemalże natychmiast. Za pomocą tego języka można także zbudować reklamy oraz wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego użytecznego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który pozwala szybkie projektowanie stron w języku AMP. Przy tym platforma oferuje też inne przydatne rozwiązania tj. learn ampscript. Jest to zdecydowanie rozwiązanie stwarzające sporo opcji.
Polecam: ampscript debug.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz