W jaki sposób znaleźć odpowiedni rozmiar stanika

By in , ,
No comments

Wybór stosownego biustonosza nie jest rzeczą prostą. Dla kobiety która przez pełne obecne życie kupowała zwykłe, tanie biustonosze ma możliwość być niezrozumiałym fakt, że za porządny stanik powinno się w większości zapłacić ponad sto PLN. Podstawowe pytanie: czy warto? Czy różnica będzie doprawdy aż tak widoczna?

Tak. Adekwatnie dobrany stanik jest bardzo ważny. Nie musi być on w szczególności ładny, bardzo istotne ażeby był zwyczajnie wygodny. Różnica w noszeniu stanika dopasowanego do wymiarów a codziennego, jest ogromna. Dobrze dopasowany biustonosz jest dla kobiety noszącej go w większości wypadków nieodczuwalny w szczególności kiedy przedtem ubierała zwykłe. Znacząca większość kobiet na nieszczęście kompletnie lekceważy odpowiedni wyselekcjonowanie tej części garderoby. Znacząca większość nie potrafi niestety określić należycie wymiarów własnego biustu co niestety jest fundamentem przy wyborze dobrego stanika. Ażeby sprawdzić swoje wymiary trzeba na początku zmierzyć się pod biustem, bez założonego ubrania i stanika. Oprócz tego lekko ściskamy się miarką by pomiar był poprawny. Możemy wykorzystać w tym celu taśmę centymetrową na przykład. taką która wykorzystywana jest w krawiectwie. Następnie przystępujemy do pomiar w biuście. Opracowujemy go na założonym miękkim staniku bez jakichkolwiek usztywnień. Istotne, by poprawnie podnosił biust. Obydwa pomiary robimy stojąc prosto. Wyjątek stanowi sytuacja w której piersi opadają, wtedy możemy pochylić się do przodu i pomiar tego rodzaju stworzyć w poziomie. Dokładnie tak samo jak w sytuacji pomiaru pod biustem delikatnie napinamy miarę.

Dobry biustonosz musi posiadać odpowiednią wielkość miseczek, właściwą długość ramiączek i długośc pasa (wynikający z rozmiaru pod biustem). Czy pas biustonosza został poprawnie dobrany najłatwie sprawidzć oceniając czy jego przód, boki i tył są na tym samym poziomie. Miseczki które zostały należycie wyselekcjonowane rozdzielają piersi a druciki utrzymujące miseczki pod biustem przylegają do ciałą. Długość ramiączek powinna być tak ustawiona aby piersi w staniku zostały lekko unisione. Powinien być to jednocześnie taki poziom uniesienia biustu z którym poprawnie się czujemy. Ramiączka w żadnym wypadku nie powinny uwierać ramion, jeżeli już tak się dzieje znaczy to, że są zbyt krótkie.

Dodatkowe info: jak zmierzyć rozmiar stanika.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz