Rzeźbiarstwo

By in
No comments

Coraz większa ilość osób Interesuje się sztuką, w szczególności malarstwem a także rzeźbiarstwem, które spotykają się z ogromną uznaniem nie tylko krytyków sztuki, ale także miłośników rzeczy pięknych. Stąd też ogromne zainteresowanie wzbudza Igor Mitoraj rzeźba, który tworzył wybitne prace, które przez dziesiątki lat były doceniane przez artystów a także krytyków globalnie.
Dlaczego warto poznać prace Igora Mitoraja?
Przede wszystkim trzeba wyjaśnić, że Igor Mitoraj to polski artysta, który urodził się wychował oraz kształcił w Polsce, a dopiero po zakończeniu edukacji artystycznej rozpoczął własną pracę na zachodzie Europy, w państwach takich jak Francja a także Włochy.

Pamiętajmy też o tym, że był to artysta silnie związany z Polską, który swoje prace wykonywał z niezwykłą precyzją, która była doceniana między innymi przez wybitnych kolegów po fachu. Stąd też jego prace były wystawiane w różnorakich galeriach sztuki zlokalizowanych na całym świecie, zarówno na terenie Europy, jak również Ameryki Północnej. Pamiętajmy więc o tym, że jest to artysta, którego z pewnością warto poznać, ponieważ jego wybitne prace zachwycały największych artystów. Rzeźby Igora Mitoraja ukazują się nie tylko i wyłącznie na wystawach oraz pokazach, niemniej jednak również stanowiły ciekawe aranżacje w różnorakich miastach np takich jak Paryż czy Kraków. Prace tego wybitnego artysty możemy podziwiać na stronach galerii sztuki nowoczesnej, gdzie będziemy mogli ze detalami przyjrzeć się dokładniej pracom takim jak Perseusz czy również Helios, czyli jednym z najbardziej znanych prac.

Dodatkowe informacje: Igor Mitoraj.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz