Co zrobić, gdy popęd jest zbyt niski?

By in , ,
No comments

Popęd seksualny stanowi ważną część ludzkiego życia. Pojawia się u nas podczas rozwoju organizmu i utrzymywany jest przez cały okres dorosły, aż do późnego wieku. Istnieje wiele aspektów, które posiadają wpływ na to, jaki poziom libido utrzymywany jest w naszym ciele.

Za jego zmniejszenie mogą odpowiadać między innymi przemęczenie czy ciągły stres, zwłaszcza kiedy dużo pracujemy, a nasz zawód wymaga od nas sporego poświęcenia – nie tylko pod względem fizycznym. W końcu spadek spowodowany może być też niezdrowym trybem życia, związanym z niewłaściwym odżywianiem albo brakiem aktywności sportowej, a także czynnikami naturalnymi, w jaki sposób chociażby menopauza. Kiedy stan ten utrzymuje się w dłuższej perspektywie, wymagana jest wizyta u lekarza, gdyż ma możliwość mieć to podłoże hormonalne, a nawet być związane z chorobami psychicznymi. Obniżyć libido mogą także przeróżnego rodzaju leki, a mówiąc dokładniej – powodowane przez nie skutki uboczne.

Kiedy popęd seksualny jest zbyt niski, można wykonać kilka czynności, które pozwolą na jego zwiększenie. Głównie powinno się zdrowo się odżywiać i ograniczyć stres. Dobrym rozwiązaniem jest też urozmaicenie swojego życia seksualnego. Żele intymne, masaże, erotyczne gadżety, a wręcz seksowna bielizna mogą posiadać zbawienny skutek. Dobrym rozstrzygnięciem okaże się również łatwy, zdrowy sen. Kiedy niewiele śpimy, jesteśmy zmęczeni, a to poważnie wpływa na stan naszego organizmu. Podwyższyć libido można także farmakologicznie. Musi się to jednak odbywać z uwzględnieniem konsultacji lekarskiej.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz