Kiedy stosować masaże?

By in
No comments

Powinno się posiadać świadomość, że po przebytych urazach, przykładowo takich jak złamania czy zwichnięcia, powinno się udać się do specjalisty, takiego jak świetny kinezyterapeuta szczecin, który w złożony sposób zajmie się dolegliwościami kręgosłupa, jak także innych elementów układu lokomotorycznego.
Fizjoterapeuta – co powinno się wiedzieć?
Z pewnością warto wybierać takie gabinety fizjoterapii, które cieszą się dobrą opinią w gronie pacjentów, a przede wszystkim oferują kompleksowe zabiegi, które obejmują między innymi terapię manualną, osteopatię, jak również bogaty wybór masaży, np masaże twarzy, masaże lecznicze, drenaż limfatyczny czy niezwykle popularny masaż relaksujący. Warto mieć na uwadze o tym, że gabinet masażu szczecin to prawidłowe miejsce, jeżeli pragniemy poprawić komfort własnego życia.

Profesjonalny kinezyterapeuta dobierze taką terapię, ażeby dolegliwości bólowe np kręgosłupa czy rwa kulszowa zostały zminimalizowane i możliwy był powrót do zwykłego funkcjonowania, a więc np powrót do pracy. Dużą popularnością pośród pacjentów cieszy się na przykład masaż Kobido. Warto być świadomym natomiast o tym, że na pierwszej wizycie w gabinecie rehabilitacyjnym zostaną przeprowadzone szczegółowe badania diagnostyczne, które w każdym momencie rozpoczynają się od wywiadu z pacjentem. Jest to bez wątpienia badanie palpacyjne, jak również testy mięśniowe czy testy ruchomości, które pozwalają oszacować ogólny stan układu ruchowego. W pewnych przypadkach zalecane są dodatkowe badania, tj. RTG czy rezonans magnetyczny. Po tak dokładnej analizie stawiana jest diagnoza.

Zobacz również: masaż Kobido.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz