Rehabilitacja i sprzęt dla niepełnosprawnych

By in
No comments

Jakie sprzęty ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym? Do czego służy skuter elektryczny inwalidzki? Skuter elektryczny dla inwalidy to wyjątkowo pomocne urządzenie. Dzięki skuterowi elektrycznemu osoba niepełnosprawna jest bardziej niezależna w tym, co robi. Dzięki łatwości poruszania się i stabilności skutery elektryczne stanowią obecnie jeden z wygodniejszych środków transportu dla inwalidów.

Jest to opcja zdecydowanie przewyższająca zwykłe wózki inwalidzkie, które na prawdę bardzo często zawodzą, a także męczą swoich użytkowników przez konieczność napędzania ich rękoma. Skutery elektryczne są zatem dla osób niepełnosprawnych niesamowicie przydatną pomocą i wsparciem w trakcie zmagania się z trudnościami dotyczącymi poruszania się.
Pomoc w pokonywaniu problematycznych barier architektonicznych
Osoby niepełnosprawne muszą mierzyć się z wieloma myślami życia zwykłego. Pośród tych problemów wyszukać może się m.in. wchodzenie czy schodzenie ze schodów. Z pomocą niepełnosprawnym przychodzą schodołazy. Są to urządzenia medyczne, które mają ułatwić transport osób z różnymi niepełnosprawnościami, a w szczególności tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Najpopularniejsze pośród osób niepełnosprawnych są schodołazy kroczące. Są one utworzone z lekkich materiałów i mają dość prostą konstrukcję. Osoba niepełnosprawna nie musi wręcz schodzić ze swojego wózka, natomiast do pokonania przeszkody potrzebna jest druga osoba, która poprowadzi schodołaz. W teraźniejszych czasach dostępne są również całkowicie zautomatyzowane schodołazy gąsienicowe. Są one udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami, a za ich pomocą można zdobyć się praktycznie wszędzie. Są trwałe, niemniej jednak jednocześnie lekkie i wygodne w użytkowaniu.

Sprawdź tutaj: schodołazy towarowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz