Gęstość elektrolitu – areometr

By in
No comments

Niestety zimą na prawdę często zdarza się tak, że nie możemy odpalić samochodu. Coraz częściej w takich przypadkach winowajcom jest akumulator, który magazynując prąd stały odpowiada za rozruch pojazdów, oraz za działanie systemów elektrycznych takich jak klimatyzacja czy komputer pokładowy. Wielu kierowców zaskoczonych jest niesprawnością techniczną akumulatorów, ponieważ nie sprawdzają jego stanu.

A jak się okazuje, jest to bardzo łatwe, ponieważ możemy wykorzystać tanie i dostępne w sklepach internetowych urządzenia, a mianowicie areometr do elektrolitu.
Dlaczego należy sprawdzać akumulatora?
Niestety nie jesteśmy w stanie odpalić samochodu bez sprawnego akumulatora. Co za tym idzie, warto sprawdzać jego stan techniczny, używając łatwe i dostępne dla każdego rozwiązania, tj. tester do akumulatora. Jest to urządzenie warsztatowe, które dostaniemy w sklepach internetowych w niewielkiej cenie. Warto także wspomnieć o tym, że obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta, więc bez najmniejszego problemu sobie z tym poradzimy. Dostępne na rynku testery odznaczają się nie tylko i wyłącznie prostotą i funkcjonalnością, ale także ergonomicznym uchwytem, który ułatwia jego obsługę. Co za tym idzie, tester gęstości elektrolitu umożliwi nam oszacować stan akumulatora, a zatem podejmiemy decyzję, czy należy go już wymienić, czy może tylko zastosować nowy płyn technicznym. Używając takie proste rozwiązania unikniemy kłopotliwych sytuacji, które na prawdę bardzo często zdarzają się, szczególnie w okresie zimowym, kiedy akumulatory najczęściej odmawiają posłuszeństwa.

Źródło: tester gęstości elektrolitu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz