Łańcuch śniegowy – po co w zasadzie się go stosuje?

By in
No comments

Wśród wielu elementów wyposażenia samochodowego, łańcuchy na koła na prawdę często są traktowana po macoszemu, gdyż znacząca większość kierowców uważa, że jest to szczegół zbędny. Tymczasem łańcuch na koła to rozwiązanie, które może być dosłownie obowiązkowe, gdyż w Polsce powinno się go zakładać na wielu należycie oznaczonych drogach górskich, gdyż zimą są one bardzo ośnieżone i oblodzone.
Łańcuchy na kołach mogą posiadać różną formę.

Chociaż najczęściej myśli się w ich przypadku o najpopularniejszych łańcuchach metalowych, w dystrybucji są dostępne także opaski antypoślizgowe na koła wykonane z metalu, oraz łańcuchy tekstylne. To, jak założyć łańcuchy na koła, zależy od ich rodzaju. A przy tym należy wiedzieć również przed ich zakupem, jaki jest rozmiar opon i model samochodu. Przy tym należy posiadać się na baczności, gdyż w niektórych modelach pojazdów nie daje możliwość na ich stosowanie producent.
Łańcuchy samochodowe to szczegół wyposażenia odpowiedzialny za bezpieczeństwo w bardzo skomplikowanych warunkach, stąd też muszą one być bardzo wytrzymałe. Są one produktem, który wymienia się na prawdę bardzo często dopiero po latach, dlatego warto wybrać najlepszej jakości certyfikowane łańcuchy śniegowe posiadające stosowne atesty. Tylko takie produkty zapewnią najwyższą jakość i bezpieczeństwo.
Warto również pamiętać o bardzo ważnej zasadzie, o której mogą nie mieć świadomość tego kierowcy, którzy 1-szy raz będą stosować to wyposażenie. Z łańcuchami na kołach nie powinno jeździć się bowiem szybko. Nie przekracza się w nich szybkości 50 km/h co jest typową prędkością w trudnych ustaleniach, w jakich się ich wykorzystuje.

Polecana strona: łańcuchy na koła.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz