Numer vin samochodu

By in
No comments

Zakup używanego samochodu z rynku wtórnego powinien być poprzedzony sprawdzeniem numeru identyfikacyjnego auta, czyli numeru vin. Nie powinniśmy się jednakże przejmować, ponieważ jest to bardzo proste dzięki stronom internetowym, na których w trzech krokach sprawdzimy raport dotyczący historii pojazdu na podstawie numeru identyfikacyjnego auta.
Co nam da sprawdzenie numeru identyfikacyjnego auta?
Przede wszystkim należy podkreślić, że taki numer identyfikacyjny składa się z 17 znaków, są to zarówno litery, niemniej jednak również cyfry.

Jest to unikatowy identyfikator, który pozwala nam sprawdzić markę, model, jak również rok produkcji czy kraj pochodzenia danego samochodu. Sprawdzenie numeru vin to rozwiązanie zarówno dla osób kupujących samochody używane, które chcą uzyskać pewność, że samochód nie wywodzi się z kradzieży, a zatem w przypadku jego zakupienia nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Jest to jednak rozwiązanie, z którego korzystają także osoby sprzedające samochód, taki sprawozdanie na podstawie numeru identyfikacyjnego vin można pokazać kupującemu, a więc zwiększyć własną wiarygodność. Sprawdzenie numeru vin poprzez wyszukiwarkę internetową jest bardzo łatwe, wystarczy że wpiszemy numer identyfikacyjny, a w kilka chwil zostanie nam wyświetlony raport, który rozwieje nasze wątpliwości dotyczące pochodzenia danego auta. Dodatkowo, możemy numer vin sprawdzić w całości bezpłatnie, jak także za opłatą zamówić rozszerzony raport dotyczący historii pojazdu. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz więcej osób myślących o zakupie używanego samochodu kontroluje numer vin.

Dodatkowe informacje: https://sprawdz.vin

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz