Poradnik – montaż czujników parkowania

By in
No comments

Coraz więcej właścicieli pojazdów, które fabrycznie nie są wyposażone w czujniki parkowania, decyduje się na zakup oraz montaż tego nowoczesnego systemu kontroli, który podnosi komfort prowadzenia aut, zwłaszcza przy sporym natężeniu ruchu i przy parkowaniu w ciasnych miejscach. Warto dodać jednakże o tym, że montaż czujników parkowania powinien się odbywać zgodnie z zasadami ujętymi w instrukcji, tak ażeby cały system działał bezproblemowo.
Czujniki parkowania – co trzeba wiedzieć na temat montażu?
Przede wszystkim montaż czujników parkowania przód i tył powinien przebiegać zgodnie z etapami opisanymi w instrukcji obsługi.

Co więcej, musimy być do tego zadania stosownie przygotowani, a zatem zaopatrzeni w konieczne sprzęty a także akcesoria, które umożliwiają montaż zarówno sensorów, jak też centrali a także wyświetlacza na desce rozdzielczej. W związku z tym przed rozpoczęciem instalacji systemu czujników parkowania powinniśmy zaopatrzyć się w wiertło, wkręty, miarkę, jak również śrubokręt albo wkrętarkę oraz taśmę dwustronną, która umożliwi nam zainstalować wyświetlacz wraz z głośnikiem na desce rozdzielczej. Jeżeli w sytuacji instalacji określonego zestawu czujników parkowania lub czujników cofania niezbędne jest zdjęcie zderzaka, musimy również zaopatrzyć się w odpowiednie klucze. Warto być świadomym także, że montaż czujników cofania powinien przebiegać zgodnie z zasadami opisanymi w instrukcji dołączonej do produktu. Oczywiście zarówno czujniki parkowania, jak również cofania podnoszą bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem.

Warto sprawdzić: jakie czujniki parkowania.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz