Na czym polega praca rzeczoznawcy majątkowego?

By in , ,
No comments

Rzeczoznawca majątkowy, który zajmuje się wyceną nieruchomości to osoba, która zakupiła prawo do świadczenia usług w zakresie wyceny nieruchomości. Osoba, która pragnie wykonywać ten zawód, powinna wykazać się posiadaniem tytułu naukowego wyższegoOraz powinna skończyć studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości. Niekiedy też istnieją takie kierunki studiów magisterskich, które pozwalają na napisanie magisterki w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami i wtedy takie wykształcenie nie wymaga już uzupełnienia go o specjalne studia podyplomowe.

Ponadto każdy rzeczoznawca majątkowy Warszawa powinien odbyć doświadczenie związaną z realną wyceną nieruchomości. Po tym wszystkim prawie każdy przyszły rzeczoznawca majątkowy przechodzi przez postępowanie kwalifikacyjne, które należy ukończyć pozytywnym stopniem uzyskanym na egzaminie państwowym. Dopiero wówczas rzeczoznawca ma możliwość z powodzeniem rozpocząć pracę w miejscu, gdzie odbywa się specjalistyczna i rzetelna wycena nieruchomości Warszawa.

Zadania, jakie stoją przed każdym rzeczoznawcą na jego drodze zawodowej to przede wszystkim rzetelna wycena realnej wartości nieruchomości. Osoba, która prowadzi wycenę nieruchomości bez stosownych uprawnień i pozwoleń może zdobyć karę w postaci grzywny albo ma możliwość zostać ukarana zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami. Rzeczoznawca pracuje na zlecenie banku, sądu, komornika i osób swoich. Zarobki w tej branży są spore, ale jedynie jeżeli już mowa o profesjonalistach uznanych w środowisku. Jak widać zatem, rzeczoznawca posiada za sobą długą drogę do uzyskania uprawnień wykonywania zawodu.

Sprawdź: rzeczoznawca majątkowy Warszawa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz