Skuteczna dezynfekcja – ozonowanie

By in
No comments

Dezynfekcja wnętrz użytkowych, lokalów usługowych, jak także domów czy mieszkań jest niezbędna, by móc się cieszyć czystym powietrzem wolnym od alergenów czy drobnoustrojów. Na nieszczęście dezynfekcja na prawdę bardzo często wiąże się z użyciem silnych środków czyszczących, które źle wpływają na nasze samopoczucie. Drażni nas ich ich silny zapach, zdarza się także, że wywołują zatrucie.

O ile zatem interesuje nas bezpieczna forma skutecznej dezynfekcji, warto zainteresować się opcją, jaką jest ozonowanie mieszkania.
Na czym polega ozonowanie?
Ozon to gaz, który wykazuje silne właściwości dezynfekujące. Eliminuje bakterie, wirusy, pleśnie a także grzyby. Jak wykazano, likwiduje patogeny z 50 razy większą skutecznością niż wykorzystywany do dezynfekcji chlor. W związku z tym ozon stosowany jest też do oczyszczania wody pitnej czy czyszczenia basenów. Co bardzo interesujące, ozonowanie domu umożliwia również na usunięcie z niego nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego a także nieorganicznego. Dzięki tej metodzie pozbędziemy się w głównej mierze nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego oraz woni spalenizny. Ozonowanie pozwala nie tylko na skuteczną i trwałą dezynfekcję wnętrz z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i patogenów, ale też na odświeżenie powietrza, co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Takie efektywne oczyszczanie powietrza podnosi komfort użytkowania domu jak także wpływa na poprawę stanu naszego zdrowia. Jeśli więcej niepokoi nas stan powietrza w naszym domu, warto korzystać z usługi – ozonowanie mieszkania. Z całą pewnością efekt nas zadowoli.

Zobacz także: ozonowanie domu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz