Biwakowanie dla dzieci

By in , ,
No comments

Któż z nas nie pamięta ze własnego dzieciństwa, gdy w prawie każde wakacje prosił rodziców, żeby choćby jedną noc pozwolili mu spędzić na podwórzu, w namiocie, pod gwiazdami? Wiązało się to z niesamowitą przygodą i dreszczem wrażeń, które wywoływał nocleg na świeżym powietrzu, kiedy wokół panowały tajemnicze ciemności.

Inne wspomnienia łączą się z obozami harcerskimi, które stanowiły jedną z najczęstszych form spędzania wakacji. Wielką frajdę na tych wyjazdach sprawiało dzieciakom nocowanie pod namiotem, pomimo że w większości sytuacji uwarunkowania w nich panujące zostały dalekie od komfortu. W znaczącej liczbie przypadków zdarzało się, że w czasie deszczu przeciekały, a po podłodze płynęły potoki deszczówki. Natomiast to wszystko składało się na niezapomnianą przygodę, której wspomnienia towarzyszą przez pełne życie.

Popularne było również biwakowanie całą familią. Dwa tygodnie na polu namiotowym często były właściwym sposobem na udane wakacje. W namiotach spędzało się znaczną część wakacyjnego życia: tu się spało, myło, gotowało, a w czasie brzydkiej pogody grało w kart i „państwa-miasta”.

Właśnie wyjazdy namiotowe są mniej popularne, zamiast nich wolimy luksusowe wczasy all inclusive w hotelach o najwyższym standardzie. Jednakże dzieci nadal żądne są przygody, jaką oferuje spanie pod namiotem. Dlatego namioty dla dzieci to zakup coraz w znaczącej liczbie przypadków rozważany przez rodziców. Ze stuprocentową pewnością są one o kilka lepszej jakości niż te sprzed lat. Nie ma mowy o przemakaniu w czasie deszczu, możemy być pewni, że dziecko nie zmarznie ani nie zmoknie w czasie noclegu. Namioty dziecięce można rozstawić także w domu, przy odrobinie wyobraźni dziecko będzie bawiło się, nocując w nim, równie dobrze, co na zewnątrz.

Należy zobaczyć: http://namiotydladzieci.pl.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz