Przedszkole dawniej i dziś

By in , ,
No comments

Gdy dziecko urosło już do tego stopnia, że ma możliwość wyjść z domu i pobawić się z innymi dziećmi, można je wysłać na kilka godzin dziennie do przedszkola. Robią tak rodziny, w których rodzice chcą pracować, niemniej jednak też rodziny, w których mamunia zostaje w domu z dzieckiem na czas jego dorastania, niemniej jednak preferuje mieć przez wiele godzin dziennie spokój. Wówczas perfekcyjnym rozwiązaniem wydaje się żłobek Sulejówek i przedszkole, dzięki któremu dziecko będzie mogło nabyć łączne kompetencje społeczne i odkryć pierwsze swoje talenty.
Przedszkole Sulejówek nie powinno być wyłącznie przechowalnią. Powinno być to miejsce, w którym dziecko będzie mogło zostać aktywne i gdzie będzie poddawane stymulacji. Obecne przedszkola odróżniają się od tych, które pamiętają nasi rodzice. Kiedyś szadziła zupa mleczna, salceson i zimny chów. Rodzic oddawał dziecko do przedszkola, by pójść do pracy i nie przejmował się łzami dziecka. Dziś wiele wątpliwości i czasu poświecą się dzieciom, które płaczą przed pójściem do przedszkola. W wielu wypadkach potrzebują one na nieszczęście sporej pomocy psychologicznej.
Obecne przedszkola to miejsce, w których dzieci mogą pójść z wykwalifikowanym nauczycielem na basen, na zajęcia tańca, a także pouczyć się angielskiego. Kiedyś można było pomarzyć o uczeniu się języka obcego wręcz w szkole podstawowej. Obce języki zaczynały się zwykle w późnych klasach podstawówki albo w liceum. W przedszkolach panował porządek i cisza. Dzieci jadły siedząc sztywno przy stolikach, wszystko robiły grupowo. Dziś w przedszkolach dzieci nie muszą siedzieć przy stole jeżeli już pragną jeść. Co więcej, jeżeli preferują coś zjeść, nie muszą czekać na porę obiadową.

Sprawdź: żłobek Sulejówek.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz