Rozwiązywanie zadań z matematyki

By in , ,
No comments

Rozwiązywanie zadań z matematyki to dla niektórych uczniów w szczególności ciężki obowiązek. Nic w tym dziwnego – nie właściwie każdy posiada tak duży talent, ażeby pojąć wszystko już od pierwszej lekcji. Gdy polecenia są zbyt skomplikowane, pojawiają się zaległości. A to nie jest bardzo dobre, ponieważ zwykle następne działy bazują na tym, co uczeń powinien opanować już wcześniej.

Natomiast – bez obaw. To, że ktoś nie jest matematycznym geniuszem nie oznacza w tym samym momencie, iż zupełnie nie zrozumie danego działu. Wystarczy, że pojmie choćby ogólne zasady. W tym celu polecam jednak przedstawić uczniowi, iż dane zadanie da się zrobić. Jeżeli już uczeń nie może pojąć skróconego sposobu, należy zrobić zadanie tak, by wyłapać, na czym polegają dane braki.

Rozwiązanie zadania matematycznego ze szczegółowym opisem pomoże nawet w naprawę niełatwych przypadkach. To ma możliwość pomóc zresztą nie tylko uczniom. Także korepetytorzy, którzy muszą radzić sobie niekiedy z realnie ciężkimi przypadkami, mają w ten metodę gotową pomoc. W końcu, jeśli w rzeczywistości się preferuje, można rozwiązać dane zadanie i jeszcze zrozumieć, jak to się robi!

Zadania z matematyki od tej pory nie powinny już sprawiać takiego problemu. Niektórzy zapewne uważają, iż uczeń powinien do tego wszystkiego dojść sam, natomiast obecne tempo zdobywania treści nie zachęca tych mniej zdolnych do pracy. Co więcej jeżeli nie zrozumieją początkowego sposobu rozwiązywania, to będą non stop popełniać te same usterki i nie będą umieli ich wskazać. Gotowe rozwiązanie ma możliwość im pomóc właśnie wtedy, gdy wątpliwość pojawi się na drodze do dobrego wyniku.

Zobacz więcej: rozwiązywanie zadań z matematyki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz