Lokalizacja wycieku i osuszanie pomieszczeń

By in
No comments

W sytuacji awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej powinno się skorzystać z pomocy specjalistów, którzy oferują usługi takie jak lokalizacja wycieku. Warto wspomnieć o tym, że w tym momencie stosowane są nowoczesne i precyzyjne oraz skuteczne metody pozwalające na wykrycie przecieków, między innymi takie jak kamery termowizyjne czy też gaz znacznikowy a także metody nasłuchowe, czyli akustyczne.
Co powinno się wiedzieć na temat osuszania budynków?
Wykrycie wycieku to 1szy krok, który jest potrzebny do tego, ażeby szybko usunąć awarię na przykład instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku.

Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, że w wyniku wycieku dochodzi do zawilgocenia ścian, murów, a wręcz dostaje się wilgoć do warstwy podposadzkowej. Dlatego dalszym etapem jest osuszanie za pomocą różnych metod dobranych w współzależności od typu konstrukcji budynku czy też miejsca, do którego dostała się wilgoć. Jeśli została zalana warta podposadzkowa, to wtedy należy używać takie metody, które pozwalają na usunięcie wilgoci z tej strefy, a więc jest to tak zwane osuszanie podposadzkowe. Warto dodać również o tym, że na prawdę często wykorzystywane są innowacyjne metody przykładowo takie jak osuszanie podczerwienią czy także osuszanie mikrofalowe. Warto dodać o tym, że firmy, które oferują usługi takie jak wyciek Bydgoszcz lokalizacja zajmują się także pomiarem wilgotności budynku w poszczególnych stref np strefy izolacyjnej czy też stropowej oraz konstrukcyjnej. W dodatku oferują również usługi w zakresie usuwania pleśni, grzyba czy też nieprzyjemnych zapachów.

Zobacz: lokalizacja wycieku.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz