Co wybrać do mojego domu – żaluzje czy rolety?

By in , ,
No comments

 

Rolety lub żaluzję to jeden z takowych elementów wyposażenia, który z pozoru jest tylko dodatkiem, a realnie – o jego zakupie decydujemy często jeszcze zanim w naszym mieszkaniu pojawi się szafa albo łóżko. Dlaczego?

Przede wszystkim typowe wielkomiejskie budownictwo znaczy ustawienie bloków naprzeciw, a to z kolei jest jednoznaczne z nieuchronnym patrzeniem w okna sąsiadów. Nawet bujna roślinność kwitnąca pod oknami nie rozwiązuje dylematu, tym bardziej po zapaleniu światła w mieszkaniu po zmroku. Na szczęście w chwili obecnej wybór rolet i żaluzji jest ogromny i można potraktować je jako gustowny, dekoracyjny nawet element wyposażenia wnętrza.

Jakie dekoracje okienne są właśnie najmodniejsze? Bardzo popularne są bambusowe żaluzje Kraków, wybierane przez entuzjastów stylu ekologicznego albo kolonialnego. Naturalny materiał, delikatny kolor, sposobność dozowania ilości wpadającego światła , a ponadto korzystna cena to ichniejszym niezaprzeczalne atuty. Świetnie pasują do mebli z prawdziwego drewna.

Tyle zwolenników, co przeciwników posiadają z kolei rolety Kraków. Jedni nie mogą przekonać się do wyglądu rolet oraz dodatkowo tego, że nie posiadają regulacji typowej dla żaluzji, inni preferują mocny akcent w mieszkaniu, jakim są rolety w intensywnym kolorze, kontrastującym przykładowo z barwną ścian. Największy wybór rolet jest z pewnością on-line, oprócz tego – są one w o wiele niższych niż w sklepach stacjonarnych cenach. Ja żaluzje do mojego mieszkania znalazłam na roletylider.eu, a dzięki usłudze darmowego pomiaru mogłam być pewna co do słuszności zakupu. Rolety i żaluzje mogą być nie tylko elementem wystroju wnętrza ale spełniają też ważną rolę. Mówimy tutaj przede wszystkim o wpływ na ilość światła we wnętrzu domu czy mieszkania. Zależnie od ustawienia budynku mocne światło ma możliwość wpadać do mojej sypialni bardzo wcześnie rano i przeszkadzać w śnie. Dobierając odpowiednio żaluzje czy rolety możemy mieć wpływ na regulację oświetlenia w naszych wnętrzach.

Zobacz: żaluzje Kraków.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz