Domowe sposoby na przywrócenie blasku Twojej łazience

By in , ,
No comments

 

Chyba prawie każdy z nas zna to uczucie, gdy po długich godzinach spędzonych na pracochłonnym szorowaniu naszej łazienki, nie widzimy zadowalających wyników. Pomimo naszych najszczerszych wysiłków umywalka i kran nie wyglądają tak jak dawniej. Taka sytuacja jest niewyobrażalnie frustrująca i zniechęca do dalszych starań. Tak być nie musi, istnieją gdyż intuicyjne i sprawdzone, domowe sposoby. Dzięki temu artykułowi szybko je opanujesz.

Jaki jest najlepszy patent na usuwanie kamienia z umywalki i kabiny? Każdy kto ogląda telewizję z całą pewnością zna na pamięć te promocji cudownych środków czystości, natomiast cena tych preparatów jest wygórowana, a skuteczność wątpliwa. Czy w związku z tym powinno się się poddać i zaakceptować nieestetyczne skazy na powierzchni umywalki? Z radą przychodzi tutaj zwykły ocet spirytusowy. Jego kwaśny odczyn rozbija strukturę osadów mineralnych tworzących kamień. Wystarczy jedynie zalać zabrudzone miejsca octem, a następnie zostawić na kilka godzin, by kwas mrówkowy umieszczony w occie, zrobił własne.

Kiedy już nasze zlewy są błyszczące i nieskazitelne, uwagę zaczyna przyciągać zardzewiała i spatynowana armatura. Krany i wylewki tracą swój fabryczny, wspaniały blask, ponieważ warstwa niklu, którym były pokryte wyciera się, odsłaniając podatny na korozję stop brązu. Bogatsi mogą nabyć armaturę ze stali nierdzewnej, natomiast nam, codziennym śmiertelnikom pozostaje zastanawianie się czym usunąć rdzę. Na szczęście istnieje tani i powszechnie dostępny odrdzewiacz. Jest on dostępny w każdym sklepie spożywczym. Pewnie się zdziwicie, bo chodzi tu o najzwyczajniejszą w świecie colę.

Więcej: odrdzewiacz.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz