Karnisz mosiężny czy drewniany?

By in , ,
No comments

Kiedyś okno koniecznie musiało być zasłonięte firaną i zasłoną. Te drugie zwykle zaciągane zostały wieczorami, by tym samym ludzie z zewnątrz nie widzieli, co dzieje się w danym budynku.

Mocowanie firan i zasłon w oknach umożliwiały i umożliwiają karnisze. Kiedyś zostały one dużo mniej miłe dla oka niż na ten czas. Dzisiaj karnisz to prawdziwa ozdoba okna. Tym bardziej, że szeroki wybór, jaki oferują ichniejszym producenci, pozwala wybrać karnisz odpowiedni dla każdego wnętrza.
Choć kilka osób w ogóle rezygnuje z firan i zasłon w oknach, nadal nie brakuje i takich, które nie zrezygnują z nich za nic. Osoby takie zwykle montują nad swoimi oknami karnisze metalowe. One dzisiaj są zdecydowanie najbardziej popularne. Wyszukać je można w większości polskich domów. Takie karnisze są nie tylko śliczneestetyczne, ale i delikatne. Nie rażą swoim designem. Występują w wielu kolorach i można je dowolnie wykańczać. Dlatego też karnisze podwójne montuje się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Z powodzeniem odnajdują się one w przyszłościowych salonach i w tradycyjnych kuchniach. Bez dylematu sprawdzają się w pokojach dziecięcych i sypianiach. W pomieszczeniach, gdzie nie jest to konieczne wiesza się karnisze pojedyncze. Tutaj zazwyczaj wiesza się jedynie firanę, zasłona jest zbędna. Zakupienie karniszy metalowych nie jest dzisiaj żadnym dylematem. Spokojnie wyszukać je można w każdym markecie z wyposażeniem do domu. Nie brakuje także sklepów, które zajmują się jedynie sprzedażą karniszy. Karnisze sprzedaje się też w sieci. Ich ceny zależne są od tego, kto jest ichniejszym producentem i od tego, z czego są zrobione i jak wykończone.
Warto zobaczyć: jaki karnisz.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz