Jak przebiega wykonanie ogrodu?

By in
No comments

Cudownie zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Natomiast jego zaplanowanie oraz wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, umiejętności a także odpowiednich narzędzi zarówno do utworzenia planu, jak i także konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto korzystać z usług fachowych firm, które zajmują się projektowaniem a także wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy rozpocząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród a także uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin informacjom możliwe jest stworzenie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. A przy tym klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki zgodnie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają w zgodzie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, porównanie ilościowe a także jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak także projekt nawierzchni oraz przekroje techniczne. Co bardzo ważne – firma oferująca projektowanie a także wykonywanie ogrodów gwarantuje również opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. O ile nie pragniemy tych prac wykonywać własną pracą, możemy ją zlecić wykonawcy naszego ogrodu.
Polecam: projektowanie ogrodów.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz