Oczyszczanie pomieszczeń po pożarze

By in
No comments

Budynki po pożarze wymagają szczegółowego oczyszczenia. Powstająca w czasie pożaru sadza oraz inne substancje toksyczne osadzają się na różnorakich materiałach, meblach, sprzętach czy ścianach. Są to substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego po oszacowaniu strat trzeba bezzwłocznie przystąpić do sprzątania wnętrz po pożarze.

Trzeba jednakże pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga użycia specjalnych środków a także metod. Zdecydowanie jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu. Z tego względu najlepiej to zadanie zlecić fachowej firmie, która ma doświadczenie w realizacji podobnych zadań.
Profesjonalne sprzątanie po pożarze – co trzeba mieć świadomość tego?
Trzeba wyraźnie podkreślić, że sprzątanie po pożarze wymaga wykorzystania środków ochronnych, takich jak maski. Jest to konieczna procedura bezpieczeństwa, tak aby podczas sprzątania nie ucierpiało nasze zdrowie. O ile zdecydujemy się na profesjonalne usługi sprzątania, to wówczas ekipa sprzątająca przystąpi do usuwania sadzy, a także innych zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. Bardzo często wykorzystuje się także czyszczenie powierzchni za pomocą suchego lodu. Nieprzyjemne zapachy usuwane są za pomocą ozonu. Ozonowanie jest coraz częściej wykorzystywaną metodą dezynfekcji, ponieważ likwiduje bakterie, grzyby, wirusy a także inne drobnoustroje czy patogeny. Należy także pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga oczyszczenia przewodów wentylacyjnych. Jednakże urządzenia elektryczne wymagają sprawdzenia.

Polecana strona: sprzątanie po pożarze.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz