Rośliny ogrodowe, które urozmaicą ogródek

By in
No comments

Na wiosnę warto odświeżyć swój ogród, wprowadzając nowe gatunki roślin. Taka odmiana sprawi, że ogródek odżyje. Warto dodać, że kontakt z naturą uspokaja i sprzyja relaksowi.

Choć z tego względu warto zadbać, ażeby nasz ogród był miejscem, gdzie z przyjemnością będziemy spędzać każdą wolną chwilę. Aby ten cel osiągnąć, powinno się wybrać odpowiednie rośliny. Należy podkreślić, że nie wszystkie gatunki świetnie sobie radzą na słabszych glebach. Niektóre potrzebują do rozwoju intensywnego podlewania a także żyznej gleby. Są jednakże rośliny niewymagające, które wspaniale zakwitną wręcz w ogrodach skalnych.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Bardzo oryginalną rośliną o ciekawym pokroju jest Rozplenica japońska, która osiąga dosłownie metr wzrostu. Posiada charakterystyczne sztywne pędy, na których osadzone są kwiaty. Kwiatostan przypomina puchaty ogon i wygląda de facto zjawiskowo. Jest to gatunek dosłownie wytworzony do posadzenia na rabatach. Świetnie sobie radzi również w ogródkach skalnych. Powinno się jednakże pamiętać, że zwłaszcza po posadzeniu wymaga dobrego nawożenia. Warto jednakże zadbać o tę roślinę, ponieważ stanowi urozmaicenie każdego ogrodu. Dobrze sobie radzi w różnorakich warunkach też Imperata Red Baron, czyli trawa o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. Początkowo wyłącznie końcówki listków są czerwone, natomiast po pewnym czasie cała roślina jest już zabarwiona na intensywną czerwień. Jest to roślina o małych wymaganiach i łatwa w pielęgnacji. O ile zaś w ogrodzie mamy murki, warto pomyśleć o gatunku Dzwonek karpacki. Jest to roślina o pięknych niebieskich kwiatach.
Warto zobaczyć: Dzwonek karpacki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz