Świece z wosku sojowego: jak dobrać zapach?

By in
No comments

Świece sojowe zapachowe są coraz bardziej popularnym sposobem na wypełnienie wnętrza naszego domu przyjemnym zapachem. Wosk sojowy, z którego są zrobione, jest nie tylko i wyłącznie naturalnym i ekologicznym produktem, ale także ma wiele innych zalet, które powodują, że świece sojowe są lepszym wyborem niż te z parafiny.

Po pierwsze, wosk sojowy jest wytwarzany z ziaren soi, które są odnawialnym źródłem, co znaczy, że jest bardziej ekologiczny niż wosk parafinowy, który jest produkowany z ropy naftowej.

A dodatkowo, wosk sojowy ma niższy punkt topnienia niż parafina, co znaczy, że świece z wosku sojowego spalają się wolniej i równomierniej, co znaczy, że mogą one zagwarantować dłuższy czas palenia w porównaniu z innymi rodzajami świec.

Drugim powodem, dla którego świece sojowe są lepszym wyborem niż te z parafiny, jest fakt, że wosk sojowy jest całkowicie biodegradowalny. Oznacza to, że po spaleniu nie zostawia on żadnych szkodliwych substancji chemicznych, co jest opłacalne dla naszego środowiska. Świece z parafiny mogą natomiast wydzielać toksyczne substancje, tj. benzen i toluen, które są potencjalnie szkodliwe dla naszego zdrowia.

Poza tym świece sojowe mają lepsze właściwości zapachowe niż świece parafinowe. Wosk sojowy jest w stanie wchłonąć więcej olejków zapachowych niż parafina, co oznacza, że świece sojowe zapachowe wydzielają intensywniejszy i trwalszy aromat. Ponadto, wosk sojowy nie ma naturalnego zapachu, więc nie wpływa na zapach olejków zapachowych, co jest częstym problemem w przypadku świec parafinowych.

Podsumowując, świece sojowe zapachowe są lepszym wyborem niż świece parafinowe ze względu na swoją naturalność, ekologiczność, dłuższy czas palenia, brak substancji toksycznych i lepsze właściwości zapachowe. Dlatego warto prześledzić ich zakup, by cieszyć się przyjemnym i bezpiecznym zapachem w naszym domu.

Zobacz również: świece sojowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz